Miercuri, pe scena Sălii Palatului, în cadrul spectacolului ”Vița de Vie Simfonic”, va urca formația Vița de Vie împreună cu 40 de muzicieni dirijați de Remus Grama.
„Ce se întâmplă atunci când suntem live împreună cu o orchestră simfonică este absolut magic!. (…) Muzica cultă a stat la baza formării şi dezvoltării noastre ca artişti. Am ales rock-ul de-a lungul drumului sau poate el ne-a ales pe noi, însă nimic nu poate înlocui intensitatea vibrantă a unei orchestre simfonice. Prin contopirea celor două lumi muzicale aparent antagonice, muzica şi mesajul ei se potenţează, căpătând noi dimensiuni, noi valenţe. E atât de intens şi de frumos totul şi sunt atât de fericit că în sfârşit putem trăi împreună momentul şi acasă, în Bucureşti!”, a spus Adrian Despot.
Spectacolul va începe la ora 19.00.
Accesul spectatorilor în zona spaţiului de concerte va fi permis începând cu ora 18.00.








